Jak zrozumieć kobietę? Poradnik relacji damsko-męskich [#1]

Witam! Dzisiaj nie streszczę żadnej książki, ale zacznę tym wpisem cykl artykułów na temat relacji z kobietami. Myślę, że to ważny temat. Wielu dzisiejszych facetów ma wielkie problemy w dobrym porozumiewaniu się z płcią piękną, gdyż postępują oni w niewłaściwy sposób nie rozumiejąc tego jak myślą i funkcjonują kobiety. Większość facetów nawet nie ma ambicji by edukować się w tych tematach, a jako wymówkę wynajdują sobie to, że „baby są jakieś głupie” itp. Nie, mój drogi, one są zwyczajnie inne niż ty,zaakceptuj to. W tym cyklu dowiesz się jak stworzyć osobowość prawdziwego faceta, by nie być tzw. „pizdusiem” jak 90% dzisiejszych mężczyzn.

 

5 sekretów kobiecej logiki

1. To co mówi nie zawsze jest tym czego chce

 

Pamiętaj, że zawsze gdy kobieta do ciebie mówi, patrzy na twoje zachowanie. Kobiety niesamowicie często (czasem nawet nieświadomie) lubią nas testowaćTwoja reakcja na jej słowa i czyny, wpływa na ocenę tego jak bardzo atrakcyjny jesteś. Kobieta zwykle nie powie tego co konkretnie myśli, dlatego że faceci nie są gotowi by usłyszeć prawdę. Pamiętaj więc by nie koncentrować się tak bardzo na jej słowach, a bardziej na jej emocjach,zachowaniu. Bądź absolutnie pewny tego, w jakim kierunku prowadzisz własne życie i pod żadnym pozorem nie zmieniaj obranego kursu dla jej zachcianek.

 

2. Liczą się czyny, nie słowa

 

Pozwól, że powtórzę, ona zawsze patrzy na twoje zachowanie, nawet gdy mówi co innego.

Facet powinien umieć zająć się sobą i ludźmi, na których mu zależy.

Zwróć uwagę na to, że autentyczność i oryginalność jest szalenie atrakcyjna w oczach dziewczyn. To kim jesteś zawsze wyjdzie na wierzch. Podczas rozmowy należy w naturalny sposób pokazywać kim się jest. To jakim jesteś człowiekiem widać w oczach. Kobiety kochają kontakt wzrokowy, nigdy nie uciekaj wzrokiem.

Przestań traktować pieniądze, wygląd czy status jako ciągłą wymówkę przed tym, by nie rozwijać się w relacjach z kobietami.

Zadaj sobie te pytania:

-czy to co mówię przy kobietach jest spójne z moim zachowaniem?

-jak od dziś możesz zacząć pokazywać (nie na siłę) swoje największe zasoby w interakcji z kobietą?

 

3. Atrakcyjny jest ten, który daje wartość

 

Kobieta jest zainteresowana gościem, który potrafi zadbać o własną dupe oraz o ludzi, na których mu zależy.

Szalenie atrakcyjne dla kobiet jest:

-pewność siebie (znasz swoją wartość, znasz swoje wady, nie boisz się przyznać, że czegoś nie potrafisz, nie boisz się poprosić o pomoc)

-decyzyjność

-umiejętność prowadzenia kobiety

-zaradność

Szalenie NIE atrakcyjne jest:

-podlizywanie się (gdy słodzisz i jesteś na każde jej zawołanie, nie stawiaj jej na piedestale)

-brak własnego życia poza nią

-brak własnego zdania i zmiana zdania, żeby tylko się jej przypodobać

-nieporadność

-natarczywość (chęć ciągłego spotykania się z dziewczyną)

-chorobliwa zazdrość (przejawiasz tym niskie mniemanie o samym sobie)

-ciągłe pytanie o pozwolenie

 

4. Emocje chwili

 

One patrzą na świat głównie poprzez filtr emocji, nie logiki tak jak my. Pomyśl jakie wywołujesz w niej emocje, bo to główna kwestia jeśli chodzi o to jak jesteś odbierany (czy jako kolega czy chłopak). Błędem jest rozmawiać z kobietą w sposób logiczny, bo atrakcyjność jest cechą emocjonalną, nie logiczną. Przeanalizuj swoje wcześniejsze interakcje z kobietami i odpowiedz sobie na pytanie jakich emocji tam brakowało lub jakich emocji było za dużo.

 

Jak wpływać na jej emocje?

To jakie są twoje emocje w danej chwili wpływa na emocje dziewczyny.

Co tworzy twoje emocje? Twoje myśli na swój temat, twoje słowa oraz twoje czyny. To są elementy, na które kobiety zwracają uwagę. Zapamiętaj to, że najmniej istotne jest to co mówisz, potem jest twoje zachowanie gdy to mówisz , a największe znaczenie ma to jak się czujesz gdy to mówisz.

 

5. Ona chce żyć w rzeczywistości stworzonej na konkretnych zasadach

 

Mało kto tworzy w życiu własne zasady oparte na własnych potrzebach, przekonaniach i wartościach. Dla kobiety wielce atrakcyjne jest wejście w rzeczywistość mężczyzny. Jakość twojego życia zależy od zasad jakie w nim panują. Świadomie kreuj taką rzeczywistość, w jakiej chcesz żyć. Odcinaj się od ludzi, którzy są toksyczni, nie koncentruj się na negatywnych energiach. Dawaj z siebie tyle, ile możesz w danej chwili.

 

Jak prowadzić kobietę?

Pamiętaj by nie być zbytnio miłym w stosunku do kobiet, nie bądź na każde jej zawołanie.

Pytając kobiety o pozwolenie zmniejszasz swój obraz pewności siebie, rób to na co masz ochotę. NIE PYTAJ O POZWOLENIE.

Niezależnie od tego co robisz, rób to zdecydowanie. Jeżeli chcesz ją przytulić, pocałować, przywitać się, wyrazić własne zdanie, RÓB TO ZDECYDOWANIE! Ludzie w tych czasach o wiele więcej mówią, a mniej robią. Jeżeli chcesz być prawdziwym mężczyzną zamień słowa w czyny. Zdanie kobiety powinno się dla ciebie liczyć, jednak nie radź się jej w każdej sytuacji. Podejmij decyzje i obserwuj jej reakcje.

Pamiętaj by budować w relacji bezpieczeństwo i zaufanie.

 

Trać to czego boisz się tracić

 

Wiesz co musisz robić aby mieć dobre kontakty z kobietami? Zacznij do nich podchodzić i je poznawać. Większość z nas nie podchodzi do obcych osób, bo boi się, że jego wyobrażenie o sobie samym pryśnie w konfrontacji z rzeczywistością. Myślimy o sobie, że jesteśmy zajebiści i gdybyśmy tylko chcieli to zrobić to spokojnie byśmy tego dokonali lub odwrotnie myślimy, że nie damy rady i tworzymy w swoich głowach różne wyobrażenia tego co może pójść nie tak. Podczas podchodzenia do obcych kobiet, najczęściej boimy się odrzucenia, ale zrozum, nie próbując tego, sami siebie odrzucamy i nie potrzebujemy do tego kobiety. Zaakceptuj swoje emocje zamiast z nimi walczyć i działaj zamiast snuć wyobrażenia, które najprawdopodobniej się nie sprawdzą. Ciesz się każdą chwilą, każdym sukcesem.

 

Jak poprawić swoje kontakty z kobietami?

 

1.Przestań bać się kobiet, nie wariuj w ich towarzystwie. Przebywaj z nimi, rozmawiaj z nimi, poznawaj je.

2.Zacznij kochać kontakt z nimi. Pokochaj to, że one czasem są tak emocjonalne, że tego nie ogarniesz. Pokochaj też to, że mogą być one tak bardzo uległe, że nie zdawałeś sobie z tego sprawy.

3.Naucz się prowadzić kobietę.

4.Wyrażaj to co czujesz i wyrażaj to zarówno poprzez słowa jak i zachowanie. Jeżeli coś cię ekscytuje to pokaż to, ciesz się tym.

5.Wpływaj na jej emocje. Kobiety żyją emocją chwili. Nie myśl logicznie jeśli chodzi o jej odczucia. Jeśli czuje się źle pozwól jej przez chwilę poczuć tą emocje. Nie działaj słowami tylko czynami. Jak jest smutna nie szukaj rozwiązań jej problemów tylko podejdź i ją przytul, wysłuchaj. Kobieta wcale nie potrzebuje twoich rad do rozwiązania swoich spraw. Wystarczy, żebyś był obecny i AKTYWNIE słuchał, a wtedy zwierzając ci się sama znajdzie odpowiedź na nurtujące ją zagadnienie.

jak zrozumieć kobietę

jak zrozumieć kobietę

Post Author: Patryk Zielonka

9 thoughts on “Jak zrozumieć kobietę? Poradnik relacji damsko-męskich [#1]

  Iwona

  (5 lutego 2017 - 11:36)

  Bardzo dobry pomysł na poradnik. Ważny temat zwłaszcza,że w dzisiejszych czasach faceci mają niskie poczucie wartości i kobiety są zmuszone do brania odpowiedzialności za nich. Szkodzi to zarówno mężczyznom, ale i kobietom. Artykuł widać, że pisany z perspektywy faceta…(co to znaczy: nie bądz zbytnio miły dla kobiet, rób swoje i nie pytaj o pozwolenie). Moim zdaniem są to kwestie do uściślenia.

   Patryk Zielonka

   (5 lutego 2017 - 12:06)

   Już uściślam 😉 W tym nie byciu zbyt miły dla kobiet chodzi o to by nie stawiać ich na starcie ponad sobą, nie mówić im ciągłych komplementów (często wypowiadanych na siłe, by tylko im się przypodobać). Co do drugiej kwestii to rzeczywiście jest cienka granica między prowadzeniem kobiety, a jej kontrolowaniem. Myślę, że wszystko kręci się wokół intencji. Co to znaczy? Chodzi o to, że jeżeli facet ma intencje by zadowolić kobietę, dać jej miło spędzony czas, zadbać o jej potrzeby, to może wtedy działać bez pytania o pozwolenie. Jednak gdy facet nie zna kobiety i nie zna jej potrzeb, a próbuje na siłę narzucić jej pewne zachowania by pokazać jaki to on nie jest stanowczy itp. to wtedy nie jest to odpowiednia postawa. Temat rzeka, można by o tym jeszcze wiele pogadać. Dziękuje za komentarz!

  Monika z Jak to ugryźć?

  (8 maja 2017 - 18:18)

  Z tego wpisu wyłania się po prostu obraz faceta-ideału 😀 Ja od siebie dodam, że panowie, którzy chcą lepiej poznać naturę kobiet, mogą sięgnąć po książki na tematy damsko-męski skierowane właśnie do nich. Polecam książkę „Facet idealny”, którą napisał Matthew Hussey. Można dowiedzieć się z niej o wielu sztuczkach, które wykorzystują kobiety. Im więcej będziesz o nich wiedział, tym pewniej będziesz się czuł w kontakcie z nimi. Pozdrawiam!

  Lila

  (8 maja 2017 - 18:22)

  zgadzam się, z tym co napisałeś, że kobiety lubią zdecydowanych, pewnych siebie mężczyzn – takich, którzy działają, a nie gadają. Bardzo ciekawy poradnik i piszę to z mojej perspektywy, czyli perspektywy kobiety 😀 większość tych cech opisuje typ mężczyzny, który prawdopodobnie preferuje większość kobiet. Jednak jak to mówią „każda potwora znajdzie swego amatora” i nie chodzi tu o wygląd 🙂 najważniejsze to przede wszystkim być sobą. znam wiele par, w których to typowo kobieta nosi spodnie w związku i przejawia te niektóre męskie cechy.. ale co kto lubi 🙂 ja osobiście lubię trochę takich zimnych drani (dla innych) i kochających dla swojej kobiety – może się wydawać, że to rzadki „okaz’ ale tacy istnieją:) pozdrawiam!

   Patryk Zielonka

   (8 maja 2017 - 19:07)

   Dziękuje za miły komentarz i polecenie książki. Już sobie zapisałem tytuł i niebawem wezmę się za zakup i lekturę. Również pozdrawiam! 😉

    Patryk Zielonka

    (8 maja 2017 - 19:12)

    Tak jak mówisz bycie sobą jest niezwykle ważne, ponieważ to kim się jest zawsze wyjdzie na jaw, nie ma co tracić swojego i czyjegoś czasu na granie jakiejś roli. Również Cię pozdrawiam Lila! 😉

  Sylwia

  (8 maja 2017 - 18:52)

  To ciekawe doświadczenie czytać Twoje porady z perspektywy bycia kobietą 🙂
  Fakt, niektórym Panom mogły by się przydać.

  Sylwia K-a

  (8 maja 2017 - 20:24)

  no widzisz, a tak wielu twierdzi, że kontakt z nami jest dosyć ciężki 😛

   Patryk Zielonka

   (8 maja 2017 - 20:38)

   Jeśli się nie wie co i jak to nic w tym dziwnego, że tak wielu facetów nie ma pojęcia jak się z wami porozumieć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *