sukces

OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA [CZ.1] „Zmiany i podejmowanie decyzji”

Książka ta nie tylko motywuje do działania, ale również daje mnóstwo sprawdzonych metod, które pomogą ci osiągnąć to czego pragniesz. Anthony Robbins jest bez wątpienia autorytetem w swojej dziedzinie, dlatego warto sumiennie dostosować się do jego rad i ćwiczeń, które przed tobą stawia. Książka ma ponad 600 stron, a w każdym rozdziale jest masę praktycznej wiedzy więc rozdzielę ją na kilka lub kilkanaście nawet artykułów. Miłego czytania!

 

Marzenia o przeznaczeniu

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia miał wizję tego jak chcielibyśmy by wyglądała nasza przyszłość. Jednak po pewnym czasie chęć realizacji naszych marzeń znikła na skutek zderzenia naszych pragnień z rzeczywistością. Mamy w głowie przekonania, że stworzona przez nas wizja nie jest dla nas, że na nią nie zasługujemy, że jest nieosiągalna.

A niby dlaczego? Hm?

Osoby, które odniosły sukces nie są inni od nas, nie mają nadludzkich umiejętności. Wypracowali oni odpowiednie nawyki i nie bali się podjąć działania, które z każdym krokiem przybliżało ich do celu.

Jeśli konsekwentnie skupiamy się na wybranej dziedzinie życia, potrafimy wypracować unikalne rozwiązania pozwalające nam ją ulepszyć.

 

 

Jak powodować trwałe zmiany

1.Wymagaj więcej od samego siebie

Spisz wszystko czego nie chcesz akceptować w swoim życiu oraz wszytko to, co chcesz osiągnąć. Pomyśl jak wielcy są ludzie, którzy nieustannie wymagali więcej od siebie, którzy wierzyli w siebie i swoje umiejętności. Nie byli dla siebie pobłażliwi i dotrzymywali danego sobie słowa.

2.Zmień ograniczające cię przekonania

Jeśli zwiększysz wymagania wobec siebie, ale nie będziesz wierzył, że możesz je zrealizować, to nic ci się nie uda. Wierz w to, że dojdziesz do celu zanim jeszcze zajdą jakiekolwiek oczekiwane przez ciebie zmiany.

„Wiara dająca poczucie pewności i siłę kryje się za każdym sukcesem w historii ludzkości.”

3.Zmień swoją strategie.

Jest to twój plan osiągnięcia sukcesu. Najprostszym i bardzo efektywnym rozwiązaniem jest znalezienie wzorca, autorytetu w interesującej cię dziedzinie i czerpanie wiedzy ze sposobu jego postępowania. Czytaj biografię wielkich osób.

 

 

Decyzje: Droga ku potędze

Zadaj sobie te pytania:

-Jak chcę przeżyć najbliższe 10 lat mojego życia?

-Jak mam żyć dziś, aby stworzyć sobie jutro, którego chcę doczekać?

-Jakich zasad od tego momentu powinienem się trzymać?

-Co jest dla mnie w tej chwili ważne, a co będzie ważne za jakiś czas?

-Jakie działania mogę podjąć dziś, aby ukształtować swoje ostateczne przeznaczenie?

 

Aby kierować własnym życiem należy kontrolować każde swoje działanie. Twoje przeznaczenie tworzy się właśnie w chwilach kiedy podejmujesz decyzje. Nie liczy się punkt startu, ale decyzje podejmowane w sprawie punktu końcowego. Nie jest ważne abyś od razu wiedział jak osiągnąć pożądany rezultat, natomiast ważne jest abyś wierzył w to, że kiedyś ten sposób znajdziesz.

„Człowiek nie jest wytworem okoliczności, to okoliczności są wytworem człowieka” Benjamin Disrael

 

Najlepsza forma sukcesu:

1. Zdecyduj czego chcesz.

2. Przystąp do działania.

3. Obserwuj co się sprawdza, a co nie.

4. Zmieniaj swoje zachowanie dopóty, dopóki nie osiągniesz zamierzonego celu.

 

Sposobem na podejmowanie lepszych decyzji jest podejmowanie ich częściej przy jednoczesnej analizie błędów, która przyczynia się do wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

Najczęstszym elementem utrudniającym podjęcie skutecznej decyzji jest strach przed wybraniem niewłaściwej opcji.

Pamiętaj więc, że sukces jest wynikiem dobrych decyzji.

Te natomiast są wynikiem doświadczenia.

A doświadczenie zdobywa się podczas podejmowania złych decyzji.

Dlatego nie bój się podejmować działania. Przestań karać się za swoje błędy, tylko się z nich ucz.

„Opanowanie mistrzostwa w każdej dziedzinie zabiera dokładnie tyle czasu, ile chcesz na to poświęcić”

 

Oto 6 rad, które pomogą ci ujarzmić potęgę decyzji.

1.Pamiętaj, że miarą prawdziwej decyzji jest podjęte działanie. Jeżeli nie podejmiesz działania, tak naprawdę nie podjąłeś prawdziwej decyzji.

2.Podejmuj decyzje rozważnie, ale szybko. Nie zastanawiaj się całymi miesiącami jak osiągnąć cel lub czy w ogóle jesteś w stanie go osiągnąć.

3.Podejmuj decyzje często. Im częściej to robisz tym lepiej ci to wychodzi.

4.Wyciągaj wnioski z podejmowanych decyzji.

5.Konsekwentnie wykonuj raz podjętą decyzje, ale nie upieraj się przy jednym sposobie jej realizacji. Nie bądź uparty i obserwuj, która droga jest najlepsza.

6.Niech podejmowanie decyzji sprawia ci radość. Decyzje i idące za nią zmiany mogą całkowicie odmienić twoje życie, a więc ciesz się tym i podejmuj decyzje właśnie z takim nastawieniem- z oczekiwaniem zmiany na lepsze.

Nie jest ważne to w jakich warunkach się znajdujesz. To twoje decyzje ostatecznie wpłyną na to jak ukształtujesz swoje przyszłe życie.

streszczenia książek rozwojowych

obudź w sobie olbrzyma

Post Author: Patryk Zielonka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *