obudź w sobie olbrzyma

OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA [CZ.3] „SIŁA PRZEKONAŃ”

Jednym z najczęstszych błędnych przekonań jest to, że to wydarzenia i nasze otoczenie, w którym żyjemy ukształtowało to kim jesteśmy.

Tak naprawdę to kim jesteśmy kształtują NASZE PRZEKONANIA na temat tych wydarzeń i środowiska życia. To nasza interpretacja wszystkiego co nas otacza decyduje o tym jak wygląda nasze życie. Niestety bardzo często nadajemy niewłaściwe, mocno subiektywne znaczenie w większości sytuacji.

Musisz wiedzieć, że nasze przekonania mogą w jednej chwili zrobić z nas chorych lub nas uzdrowić. Istnieją takie przypadki gdzie ludzie wprowadzeni w stan hipnozy i przekonywani o tym, że zwalczyli choroby rzeczywiście po tym stawali się zdrowi.

„Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna” Norman Cousins

Czym zatem jest przekonanie?

 

Jest poczucie pewności w związku z danym tematem na skutek osobistych doświadczeń. Tyle. To takie proste.

Spróbujmy uzmysłowić sobie to, że człowiek może odnieść sukces w interesującej go dziedzinie jeśli wystarczająco plastycznie sobie wyobrazi to co chce osiągnąć i uwierzy w spełnienie jego celu. Jest tak ponieważ podświadomość do której wysyłamy tą wizje bierze za prawdę wszystko co sobie wyobrażamy i stara się to realizować. Jedynym warunkiem by zostało to spełnione jest stuprocentowa pewność (wiara) w to, że jest to wykonalne i zdarzy się w przyszłości.

Zrozum, że zasługujesz na sukces. Nie wytwarzaj w sobie ograniczających przekonań na temat tego co potrafisz zrobić, a czego nie. Jeśli żyjesz w ciągłym strachu przed niepowodzeniem i nie masz tej PEWNOŚCI, że uda ci się dokonać tego czego zapragniesz twoje rezultaty będą ograniczone. I ty sam nadajesz im te ograniczenia. Jeżeli masz popełnić w życiu błąd niech to będzie błąd przecenienia własnych możliwości (oczywiście jeżeli nie zagraża to twojemu zdrowiu).

Jeśli ty sam lub ktoś ci bliski zacznie narzekać i mówić o jakimś problemie, że jest nierozwiązalny potrząśnij nim i to mocno. Cokolwiek nie stanie się w twoim  życiu musisz mieć wiarę, że to minie i jeśli będziesz szukał, znajdziesz sposób by się uporać z zaistniałą sytuacją.

Jak zmieniać przekonania?

 

Wystarczy połączyć stare przekonanie z olbrzymim cierpieniem. Następnie zacznij odczuwać przyjemność w związku z przyjęciem nowego przekonania, która da ci nowe siły.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre nasze przekonania warto zmienić. Należy zatem być ze sobą szczerym i zadawać sobie pytania: Czy aby to co teraz robię mi służy? Czy jest najlepszym co mogę zrobić w danej sytuacji? itp. Jeżeli zadasz dość dużo pytań, zaczniesz w końcu wątpić w stare przekonania.

Przekonania mają różny poziom emocjonalny, dlatego dzielą się na 3 grupy: opinie, przekonania i przeświadczenia.

Opinia: tu źródłem mogą być jedynie wrażenia.

Przekonanie: tutaj bierzemy pod uwagę większą liczbę odniesień, do których przejawiamy silny stosunek emocjonalny.

Przeświadczenie: przyćmiewa przekonanie pod względem intensywności emocjonalnej z jaką człowiek traktuje swoje pomysły. Osoba, która kieruje się przeświadczeniem działa z tak wielką pasją, że nie cofnie się przed niczym by obronić swoją rację.

Często najlepszym sposobem na osiągnięcie mistrzostwa w danej dziedzinie jest przekształcenie przekonania w przeświadczenie. Jak to zrobić?

1. Zacznij od przekonania.

2. Wzmacniaj je dodając wciąż więcej silnych odniesień.

3. Spróbuj znaleźć wydarzenie, które popchnie cię do działania.

4. Podejmij działanie. Każde podjęte działanie czyni cię bardziej zaangażowanym emocjonalnie i umacnia przeświadczenie.

Przykład.

Chcesz przejść na dietę.

Zdobywaj informacje. Pytaj więc ludzi, czytaj artykuły na ten temat.

Potem spytaj siebie jaka będzie konsekwencja tego gdy się poddasz i nie będziesz się lepiej odżywiał.

Pod wpływem wzbudzonych emocji zaczynasz działać.

Jest coś takiego jak dowód społeczny. Słyszałeś o tym? Głównie chodzi w tym o to, że ludzie wierzą w coś, bo wierzą w to też inni. Jest to niebezpieczne, ze względu na to, że może to uczynić nasze życie podobnych do życia wszystkich innych. Następnym razem gdy widzisz, że „stado” idzie w jakimś kierunku zadaj sobie pytanie: Czy to ma dla mnie jakikolwiek sens?

Wszystkie nasze przekonania kierują naszymi decyzjami, a co za tym idzie za naszą przyszłością.

Jednym z najważniejszych ogólnych przekonań jest przekonanie o konieczności nieustannego podnoszenia jakości naszego życia, o konieczności wzrostu i rozwoju.

Bezpieczeństwo w życiu płynie ze świadomości, że każdego dnia się ulepszasz, jesteś coraz lepszy.

Chcesz być przywódcą w swoim stadzie? Musisz zatem kierować się dającymi ci siłę przekonaniami oraz dbać o swoich bliskich sprawiając by zwiększali oni swoje wymagania wobec siebie. Pomagaj im przyjąć nowe przekonania, które pozwolą wyzwolić się z dawnych ograniczeń i dostarczyć umiejętności i strategii by osiągnęli oni swoje cele. Bądź chodzącym przykładem tego, że można i warto.

Do następnego, pozdrawiam – Patryk

obudź w sobie olbrzyma przekonania

obudź w sobie olbrzyma przekonania

Post Author: Patryk Zielonka

1 thought on “OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA [CZ.3] „SIŁA PRZEKONAŃ”

    klikklik

    (4 lipca 2017 - 20:30)

    Jest mnóstwo porzadków na duze odchudzanie. Jednym z nich sa cwiczenia, jakie mozna w spokoju robic w zakladu. Skoro bedziemy laczyc sie treningów i diety, w piekielnie intensywnym tempie zobaczymy ze bliskie cialo pozbywa sie tluszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *