obudź w sobie olbrzyma

OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA [CZ.4] „Chcesz osiągnąć to czego pragniesz? Zapanuj nad emocjami.”

Jak zapanować nad emocjami?

Wszystkie nasze uczucia są burzą reakcji biochemicznych w mózgu i możemy ją wywołać w każdym momencie. Jednak najpierw musimy nauczyć się świadomie kontrolować te reakcje.

Jeżeli będziesz nieustannie poddawał się negatywnym emocjom, nigdy nie wykorzystasz swoich możliwości. Wiesz, że każda z odczuwanych przez ciebie emocji łączy się z twoją postawą ciała, sposobem oddychania, ruchami oraz wyrazem twarzy? Nawet najdrobniejsza zmiana jednego z tych czynników może zmienić nasze odczucia w danej chwili.

Przykład. Jeżeli cały czas się garbisz i przyjmujesz pozycje świadczącą o tym, że jesteś zmęczony wtedy rzeczywiście będziesz odczuwał wielkie zmęczenie, ponieważ twoje ciało kieruje twoimi emocjami.

Nasze zdolności i możliwości są w nas zawsze. Należy jedynie doprowadzić się do stanu, w którym będziemy mogli je wykorzystać.

Przypomnij sobie moment, w którym miałeś wielką ochotę do zrobienia czegoś. Pamiętasz ten moment kiedy robota paliła ci się w rękach i potrafiłeś sumiennie wykonać wszystko co przed sobą wcześniej postawiłeś? Widzisz, jesteś gotów do wszystkiego. Wystarczy ogarnąć swoje emocje i wykorzystać je do efektywnej pracy.

Ważne jest aby nie stracić uśmiechu na twarzy. Zawsze spodziewaj się dobrego samopoczucia. Wcale nie musisz mieć nie wiadomo jakich powodów by czuć się dobrze. Żyjesz, więc możesz czuć się świetnie bez żadnego powodu! W dodatku, jeżeli masz możliwość teraz czytać ten tekst,  prowadzisz o wiele łatwiejsze życie niż większość ludzi na tej planecie. Ciesz się tym, bądź wdzięczny i wykorzystaj to co dostałeś.

Aby łatwiej wprowadzić się w produktywny, radosny nastrój możesz skupić się na wspaniałych perspektywach jakie niesie ze sobą wykonanie danej czynności. Ciesz się na zapas!

Pamiętaj, że twoje uczucia zależą od tego, na czym się koncentrujesz. Zatem zwracaj uwagę na to dokąd chcesz dojść, a nie na tym czego się boisz. Zawsze lepiej wyjdziesz na tym kiedy zamiast panikować zaczniesz szukać rozwiązań.

„Niekontrolowany umysł zawsze będzie ci robił głupie kawały. Poddany kontroli, zawsze będzie twoim sojusznikiem”

zapanuj nad emocjami

zapanuj nad emocjami

Post Author: Patryk Zielonka

2 thoughts on “OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA [CZ.4] „Chcesz osiągnąć to czego pragniesz? Zapanuj nad emocjami.”

  Ewelina | makehappylife.pl

  (24 kwietnia 2017 - 17:20)

  Bardzo ważne jest kontrolowanie swoich myśli. To one budują nasze nastawienie, emocje, nasz stosunek do codzienności. Możemy się budować właśnie dzięki nim. Szkoda, że niektórzy tego nie wiedzą i tylko ciągną siebie w dół.

  Patrycja

  (25 kwietnia 2017 - 20:21)

  „Niekontrolowany umysł zawsze będzie ci robił głupie kawały. Poddany kontroli, zawsze będzie twoim sojusznikiem” Puenta idealna! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *