obudź w sobie olbrzyma

OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA [CZ.2] „Siła, która kształtuje twoje życie”

Wszystko co robimy w życiu jest wynikiem tego, że chcemy uniknąć cierpienia oraz zyskać przyjemność.

Chcesz przykład? Już się robi.

Powiedz jak to jest z dietami, regularnymi ćwiczeniami i różnymi innymi rzeczami, które postanawiamy robić, a które nam ciągle nie wychodzą. Wiesz dlaczego tak trudno nam konsekwentnie działać według ułożonego podczas chwili ekscytacji planu? Już ci mówię.

Weźmy pod uwagę właśnie ćwiczenia i dietę. Doskonale wiesz, że prowadzenie odpowiedniej diety i regularne ćwiczenia dadzą ci wiele korzyści: wymarzona sylwetka, więcej energii, dobre samopoczucie, lepsze zdrowie itp. I z tą świadomością chcesz podjąć działanie. Jednak po jakimś czasie wracasz do starych nawyków żywieniowych, a gdy zbliża się zaplanowana sesja treningowa ty ciągle ją odkładasz wymyślając tonę kreatywnych wymówek.

Widzisz, najczęściej nie podejmujemy działania, ponieważ boimy się, że w pewnym momencie będzie kojarzyć się nam ono z dużym cierpieniem ( np. wyrzeczenia, wysiłek fizyczny )  i bezpieczniej czujemy się odkładając wszystko na potem.

Każdy człowiek zrobi więcej dla uniknięcia cierpienia niż by zyskać przyjemność.

Czasem jednak cierpienie staje się naszym sprzymierzeńcem. Braki i kompleksy motywują cię do konsekwentnego działania. Sprawiają, że chcesz usunąć ze swojego życia cierpienie i przywrócić przyjemność. (np. masz dość tego, że źle czujesz się ze swoim ciałem i chcesz podjąć działanie by mieć lepszą sylwetkę i większą pewność siebie)

To z czym kojarzysz przyjemność, a z czym cierpienie, kształtuje twoje przeznaczenie.

Jest to ogromna siła, która może działać budująco jak i destrukcyjnie, dlatego tak ważne jest aby potrafić wykorzystać ją do swoich celów. Można zmienić tym wszystko: od nawyku odkładania spraw na później, aż po zażywanie narkotyków. Wystarczy aby niepożądane zachowania skojarzyć z wielkim cierpieniem.

Np. nauczmy dzieci by wszelkie używki kojarzyły z umysłowym, emocjonalnym i fizycznym spustoszeniem.

Spróbujmy dostosować nasze ciała, umysły i emocje tak, aby łączyć przyjemność i cierpienie z dowolnymi wybranymi rzeczami lub pojęciami. Dzięki temu będziemy mieli całkowitą kontrolę nad swoimi działaniami.

Dobrze żebyś wiedział, że dla nas wszystkich, same wydarzenia nie mają, aż tak większego znaczenia. O wiele bardziej liczy się dla nas nasza własna interpretacja tych wydarzeń i to ona warunkuje to jak postrzegamy samych siebie i jakie działania podejmiemy w przyszłości.

Pamiętaj! Aby odnieść sukces musimy przejść przez krótkotrwałe cierpienie by móc cieszyć się długotrwałą przyjemnością. Zawsze w chwilach zwątpienia skup się na tym do czego dążysz i dlaczego wykonałeś ku temu pierwszy krok (co było powodem, że zacząłeś działanie).

Nasze życie mój drogi toczy się tu i teraz- w teraźniejszości. Nie pozwólmy by strach przed tym co się wydarzyło lub co może się wydarzyć nas paraliżował przed podjęciem kolejnych kroków.

Dokonajmy kilku zmian już teraz!

 

Po pierwsze: Zapisz 4 rzeczy, które powinieneś zrobić, ale ciągle je odkładasz.

Po drugie: Pod każdą z nich zapisz odpowiedź na te pytania: Dlaczego nie przystąpiłem do działania? Jakie cierpienia łączyłem z tymi działaniami w przeszłości?

Po trzecie: Zrób listę przyjemności jakie dawało ci to odkładanie spraw na później. Rozpoznanie przyjemności jaką ci to dawało pomoże ci zidentyfikować nowy cel.

Po czwarte: Zapisz jaką cenę zapłacisz jeśli nie zmienisz się teraz. Jak będziesz się z tym czuł?

Ostatni krok: Zrób listę przyjemności, które sprawi ci natychmiastowe podjęcie każdego z tych czterech działań.

Wykonaj to ćwiczenie właśnie teraz!
obudź w sobie olbrzyma

obudź w sobie olbrzyma

Post Author: Patryk Zielonka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *