potęga podświadomości

„Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

                                 

O czym jest ta książka?

Jest to poradnik, który pomógł milionom ludzi spełnić swoje marzenia poprzez zmianę sposobu myślenia. Pomoże ci uwolnić umysł i przekaże praktyczne wskazówki, dzięki którym osiągniesz sukces, prestiż i dobrobyt, zdobędziesz przyjaciół, umocnisz szczęśliwe małżeństwo, pokonasz lęki, pozbędziesz się złych nawyków i nałogów. Odkryjmy razem potęgę podświadomości!

Techniki doktora Murphy’ego mogą wydawać się dziwne i bazujące na jakże popularniej dziś metodzie wizualizacji, jednak według mnie to coś więcej. Z całego serca polecam zagłębić się w treść tego streszczenia, bo na pewno wyniesiesz z tego mnóstwo informacji, które będziesz chciał/a wykorzystać natychmiast.

 

DLACZEGO TA KSIĄŻKA MOŻE ZDZIAŁAĆ CUDA W TWOIM ŻYCIU?

Skuteczność modlitwy nie zależy od Boga. Modlitwa zostaje wysłuchana niezależnie od jej treści, wtedy gdy twoja podświadomość reaguje na twoje myśli i wyobrażenia. Musisz głęboko wierzyć, że urzeczywistni się to o co poprosisz.

To kim jesteś nie zależy od czynników zewnętrznych takich jak ubiór czy nazwisko. To kim jesteś zależy od tego jak o sobie myślisz. Jesteś nabierającym kształtu wyobrażeniem o sobie.

Nie myśl nigdy o tym czego nie chcesz. Jeżeli się czegoś obawiasz twoja podświadomość stworzy to, czego się spodziewasz, boisz i w co wierzysz.

Nie rozmyślaj o przeszkodach, ograniczeniach i trudnościach, gdyż zachęcasz podświadomość do działania zgodnie z twoimi myślami. Działasz wtedy na swoją niekorzyść.

Podświadomość nie zna się na żartach. Wszystko traktuje poważnie i łapię cię za słowa.

 

 

1. „Skarbnica w twoim sercu”

Strach przed pójściem dalej sprawia, że stoisz w miejscu. Jeżeli wątpisz we własne możliwości nie zajdziesz daleko. Jeżeli nisko siebie cenisz zmień to. Serio, jesteś w stanie zrealizować to co chcesz, tylko odrzuć te ściągające cię w dół wątpliwości.

Jeżeli będziesz otwarty i wolny od uprzedzeń Podświadomość ujawni ci wszystko, co musisz wiedzieć, gdyż jest ona źródłem nowych pomysłów i idei.

Pomysł na fabułę książki, filmu lub pomysł na swój własny biznes, to wszystko gdy jawi się w twoim umyśle jako realne, stanie się rzeczywistością. Tylko musisz w to wierzyć mój drogi/a 😀

Każda myśl jest przyczyną, a każda okoliczność skutkiem. Od dziś zacznij częściej myśleć o pozytywnych rzeczach: o pięknie, szczęściu, dobrych uczynkach, dobrej woli i dobrobycie. Zauważ, że wokół ciebie jest mnóstwo rzeczy, które są piękne tylko w tempie dzisiejszego świata zwyczajnie ich nie zauważasz. Zatrzymaj się na moment, rozejrzyj się i pomyśl.

Każdy ma gorsze chwilę, ale tylko ty decydujesz o tym jak się czujesz. Kiedy w twojej głowie rozbrzmiewają negatywne (często nawet irracjonalne) myśli, przemów do swojej podświadomości: „Spokój. Cisza. Ja tutaj rządze, wynocha z mojej głowy”. Lub coś w tym stylu 😉

 

2. „Jak działa umysł”

Procesy myślenia zachodzą w świadomości, a podświadomość przejmuje myśli i nadaje im kształt.  Każda twoja myśl pozostawia ślad w komórkach mózgowych. Gdy powstają w twojej głowie jakieś wyobrażenia, podświadomość od razu je podchwytuje i urzeczywistnia, wykorzystując twoją wiedzę i umiejętność kojarzenia.

Podświadomość nic nie analizuje. Ona akceptuje wszystko, co jej wpajasz i w co świadomie wierzysz.  Jeżeli uznasz, że coś jest prawdą, choć w rzeczywistości jest to pogląd błędny, podświadomość go przyjmie za słuszny i spowoduje określone skutki. Ona po prostu reaguje na wrażenia przekazywane jej przez świadomość.

Dlatego niezwykle ważne jest filtrowanie informacji- dopuszczanie do siebie tylko dobrych myśli, które uzdrawiają, inspirują oraz niosą szczęście.

Sprawdzaj czy otaczający cię ludzie usiłują wpoić ci negatywne sugestie, używając takich zwrotów jak:

– nie potrafisz,

– nigdy do niczego nie dojdziesz,

– nie uda ci się,

– to bez sensu,

– jest coraz gorzej,

– i tak nie wygrasz itd.

Nie musisz poddawać się ich niszczycielskiemu wpływowi. Przemyśl to co mówią, a odkryjesz, że to nic innego jak tylko slogany, służące do tego, by cię zastraszyć i zapanować nad tobą. Cudze sugestie nie mają nad tobą władzy. Zyskują ją dopiero wtedy gdy w nie uwierzysz, a jeśli to się stanie, stają się twoimi własnymi myślami, które podświadomość urzeczywistni. Tak to właśnie działa.

 

 3. „Cudotwórcza moc podświadomości”

Aby dowiedzieć się jaka jest potęga podświadomości, zleć jej przed snem jakieś zadanie. Odkryjesz wtedy ze zdumieniem, że wyzwoli ona w tobie wewnętrzne siły, prowadzące do upragnionego celu.

 

 4. „Uzdrawianie duchowe w dawnych czasach”

Czym jest zatem wiara?

Jest to w skrócie, przyjmowanie za prawdę czegoś, czemu przeczy rozum i zmysły. Jest odrzuceniem ograniczonego, racjonalnego, analitycznego umysłu świadomego na rzecz podświadomości.

Podstawą każdego procesu dochodzenia do zdrowia jest stanowcze pozytywne nastawienie. Choroby czerpią siły wyłącznie z uwagi, jaką im poświęcamy i strachu jaki przed nimi czujemy.

Czując się zdrowymi, zdrowiejemy ; czując się bogatymi, bogacimy się. A ty jak się czujesz??

 

5. „Uzdrawianie duchowe w  czasach współczesnych”

Medytacja człowieku, to jest to! Odprężając umysł i ciało sprawisz, że twoja podświadomość będzie szczególnie wrażliwa na twoje sugestie. Możesz jej wtedy przekazać cokolwiek chcesz.

Również przed snem powinieneś/aś wyobrażać sobie to co chcesz osiągnąć. Przed zaśnięciem nie ma konfliktu między świadomością i podświadomością, więc myśl sobie wtedy, że twoje wyobrażenie już się spełniło. Śpij spokojnie i budź się w radosnym nastroju.

 

6. „Praktyczne zastosowanie technik terapii duchowej”

Wypowiadaj swoje prośby w połączeniu z pochwałami i słowami wdzięczności. Niesamowicie mało jest wdzięczności w obecnym świecie, ludzie rzadko sobie szczerze dziękują. Zatem miej serce przepełnione wdzięcznością, bo to ci się opłaci i wróci do ciebie w postaci dobrodziejstwa. Nie bez powodu mówi się, że Karma wraca.

Techniki terapii duchowej można wykorzystać poprzez metodę argumentacji polegającej na przekonywaniu. Polega ona na tym by przekonać pacjenta o tym, że choroba jest tylko wynikiem fałszywych wyobrażeń, bezpodstawnych obaw i negatywnych wzorców ugruntowanych w podświadomości, które uzewnętrzniły się w ciele fizycznym. Schorzenia można wyeliminować, zmieniając wzorce myślenia pacjenta.

Słowa, które mają taką moc sprawczą, biorą się z twoich uczuć i wiary. Uświadom sobie, że siła, która kieruje tym światem działa na twoją korzyść i nadaje moc sprawczą twoim słowom. Gdy to zrobisz staniesz się bardziej ufny i nabierzesz pewności siebie.

Daj znać czy coś się zmieniło.

 

7. „Jak osiągnąć upragnione cele”

Aby modlitwa została wysłuchana, musi być prowadzona prawidłowo i ze zrozumieniem podstaw naukowych.

Jeżeli twoje modlitwy nie odnoszą skutku, musi być tego powód. Istnieją dwie zasadnicze przyczyny: brak pewności oraz nadmierny wysiłek. Powierzaj swoje prośby z wiarą i ufnością oraz pamiętaj by nie zmuszać podświadomości, by dla ciebie działała.

Podczas modlitwy musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz. Nie pozwól sobie na wątpliwości. Wyobraź sobie, że twoje pragnienie właśnie się realizuje. Nie jutro, nie w przyszłą środę, tylko właśnie teraz.

Nie należy myśleć w tym stylu: „Musze wyzdrowieć” ani „Mam nadzieję, że to podziała”. Masz być tego pewien!

Jeżeli skupisz się na przeszkodach utrudniających drogę do celu, przestaniesz koncentrować się na sposobach jego realizacji twoich zamierzeń.

 

8. „Moc podświadomości kluczem do bogactwa”

To nieprawda, że aby zdobyć majątek, trzeba pracować w pocie czoła. Wręcz przeciwnie, najskuteczniejsze metody nie wymagają wysiłku. Zajmuj się tym co lubisz i rób to dla przyjemności.

Powtarzaj sobie każdego dnia tą oto afirmacje: „Bogactwo. Sukces.” Te słowa mają olbrzymią moc. Pamiętaj, że czując się bogatym, stajesz się nim. Podświadomość przyjmuje tylko to, co naprawdę czujesz, a nie puste słowa i stwierdzenia – zwracaj na to uwagę!

Jeżeli przekonasz podświadomość, że należy ci się bogactwo, zawsze będziesz się nim cieszył w tej lub innej formie.

Krytyka i szkalowanie bogatszych powoduje odstraszenie dobrobytu. Nie rób tego, po co ci zawiść? Wyluuuuzuj 😉

 

9. „Masz prawo być bogaty”

Wiedz, że masz niezbywalne prawo do wszystkiego, co pozwala rozwijać twoje zdolności we wszelkich dziedzinach życia.

Jedną z głównych przyczyn niedoborów finansowych jest to, że ludzie skrycie lub otwarcie potępiają pieniądze. Drugim powodem jest przeświadczenie, że ubóstwo jest cnotą. Jest to prawdopodobnie powodem błędnej interpretacji Biblii.

Oczekując bogactwa i pewność, że je osiągniesz, zapoczątkuje proces, dzięki któremu je posiądziesz.

Nie postrzegaj jednak pieniędzy jako bożyszcza. Są one tylko środkiem do tego by wieść spokojne życie.

 

10. „Podświadomość wspólnikiem sukcesu”

Pierwszy krok do sukcesu polega na tym by uświadomić sobie, co lubisz robić, oraz robienie tego. Jeżeli nie lubisz swojej pracy, nie będziesz szczęśliwy, nawet jeśli cały świat okrzyknie cię człowiekiem sukcesu. Wykonuj taką pracę, w której w pełni się realizujesz.

Zasypiaj co wieczór przekonany, że los ci sprzyja, że jesteś zadowolony z życia. Wczuj się w rolę człowieka odnoszącego sukcesy.

 

11. „Wykorzystywanie podświadomości przez wybitnych uczonych”

Pamiętaj, że wszyscy wielcy naukowcy zawdzięczają wspaniałe sukcesy i podziwu godne odkrycia swojej podświadomości, której moc potrafili wykorzystać.

Bądź cierpliwy. Zanim zobaczysz efekty swoich modlitw może upłynąć jakiś czas. Jednak się nie zniechęcaj. Codziennie wieczorem przedstawiaj swoje prośby w takiej formie jakbyś robił to po raz pierwszy. Podświadomość wszystko wie i wszystko widzi, nie wątp w jej potęgę.

 

12. „Podświadomość a cuda snu”

Dbaj o to by się wysypiać. Sen naładuje cię duchowo i psychicznie.

Ustalone z góry przeznaczenie nie istnieje. Ty sam kreujesz swoim myśleniem, uczuciami i poglądami to jak będzie wyglądać twoja przyszłość. Stosując się do rad z tej książki stworzysz i ukształtujesz własny los, nadając mu pożądany kierunek.

 

13. „Podświadomość, a małżeństwo”

Aspektami miłości są szczerość, uczciwość, dobroć i prawość. Obydwoje partnerzy muszą się do nich stosować.

Gdy spokojnie i w skupieniu rozmyślasz o cechach swojej wymarzonej partnerki, staną się one częścią twojej psychiki, dzięki temu podświadomość połączy cię z ukochaną.

 

14. „Podświadomość, a szczęście”

Będziesz szczęśliwy tylko wtedy, gdy będziesz tego mocno pragnął.

Myśli, którym się codziennie oddajesz, przekształcają się w to co cię spotyka. Zauważ, że nie spotyka cię nic, co wcześniej nie powstało w twojej głowie.

Nie napotykamy na swojej drodze do szczęścia żadnych przeszkód prócz tych, które sami sobie stawiamy w wyobraźni. Powstrzymuje cię strach lub niepokój? Strach to tylko myśl, więc zamień ją w wiarę w sukces, osiągnięcia i zwycięstwo nad wszelkimi kłopotami.

Uwierz, że możesz podnieść się po każdej porażce i zrealizować każde marzenie, które nosisz w sercu.

Najszczęśliwsi są ci, którzy ofiarowują innym jakąś wartość. Tacy ludzie najlepiej układają sobie życie.

 

15. „Podświadomość, a harmonijne relacje międzyludzkie”

Tak jak oceniasz innych, tak twoja podświadomość potem ocenia ciebie. To jak myślisz, czujesz i postępujesz wobec innych, w końcu do ciebie wróci.

Wiedz, że cudze słowa nie są w stanie cię zdenerwować ani urazić, chyba że im na to sam pozwolisz. Twoja reakcja na postępki innych wobec twojej osoby zależy wyłącznie od ciebie. Jeżeli jesteś dojrzały emocjonalnie nie zniżysz się do poziomu osoby, która odnosi się wobec ciebie w negatywny sposób. Nie pozwolisz by jakiekolwiek zdarzenie pozbawiły cię wewnętrznego spokoju, opanowania i dobrego stanu zdrowia. Staraj się „odpłacać dobrem za zło”.

Nie pozwalaj innym, aby cię wykorzystywali. Uległość nie popłaca. Postępuj słusznie i właściwie. Pozostań wierny swoim ideałom.

 

16. „Podświadomość, a wybaczenie”

Wiesz, że u człowieka w ciągu 11 miesięcy następuje całkowita wymiana starych obumarłych komórek na nowe? Można więc rzec, że co jakiś czas stajemy się innymi ludźmi, przemieniamy się.

Jeżeli chcesz być zdrowy i szczęśliwy, musisz wybaczyć każdemu, kto cię kiedykolwiek skrzywdził.  Gdy komuś naprawdę przebaczysz, będziesz pamiętał jedynie przykre wydarzenie, ale przestanie być ono bolesne.

 

17. „Jak podświadomość usuwa zahamowania psychiczne”

Każdy problem zawiera w sobie rozwiązanie. Każde pytanie kryje w sobie odpowiedź.

Coś takiego jak pech nie istnieje. Od teraz działaj z pełnym przekonaniem, że twoje poczynania zakończą się szczęśliwie zgodnie z twoją wizją, a tak się stanie.

Nawyki są dziełem podświadomości. Masz wolność wyboru. Możesz wyrobić w sobie dobry lub zły nawyk.

 

18. „Jak za pomocą podświadomości pozbyć się strachu”

„Powiadają, że najgorszym wrogiem człowieka jest strach. Strach bywa przyczyną niepowodzeń, chorób i złych stosunków międzyludzkich. Miliony ludzi boją się przeszłości, przyszłości, starości, choroby umysłowej i śmierci. Strach jednak jest tylko myślą. A to oznacza, że boisz się własnych myśli.

Zrób to, czego się boisz, a strach minie.

 

19. „Pozostań młody duchem”

Sam upływ czasu nie wpływa, aż tak bardzo na starzenie się i zużycie organizmu. Przyczyną przedwczesnego starzenia się jest strach przed skutkami upływu czasu, nie zaś sam jego upływ.

Charakter, zalety umysłu, wiara i przekonania nie starzeją się nigdy.

Starość nadchodzi wtedy, gdy człowiek traci zainteresowanie życiem, przestaje snuć marzenia, nie łaknie nowych prawd, nie szuka nowych światów.

Życzę ci byś nigdy się nie zestarzał/a i osiągnął wszystko co ci się marzy. Mam nadzieję, że teraz już wiesz jaka jest potęga podświadomości. Pozdrawiam, Patryk 😉

Oto linki do zakupu książki „Potęga podświadomości”:

lubimyczytac.pl

empik

potęga podświadomości joseph murphy

 

 

 

 

Post Author: Patryk Zielonka

8 thoughts on “„Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

  Kuba

  (21 maja 2017 - 17:41)

  To jest dość atrakcyjny poradnik z kilkoma chwytliwymi sloganami, ale tylko, żeby sobie samemu pomóc, a nie, żeby stwierdzić jak w rzeczywistości funkcjonuje, już nawet nie sama podświadomość, ale ludzka psychika. Tak robią czasami naukowcy, że wypluwają z siebie jakieś popularnonaukowe poradniki, wiedząc, że rozmyta wiedza naukowa zawsze będzie bardziej atrakcyjna dla mas, aniżeli skomplikowane i niepewne badania naukowe. Dlatego, jest to tylko efemeryczna pomoc i trochę szwindel intelektualny. Nie jestem fanem tej książki, wybacz, więcej nawet, jest to jedna z pierwszych popularnych w Polsce książek pseudo-psychologiczny i, w jakiś sposób, jest współodpowiedzialna za całość absurdu, który współcześnie funkcjonuje w przestrzeni dyskursywnej np. biznesu. Ech.

   Patryk Zielonka

   (21 maja 2017 - 20:06)

   Wiesz, do tej książki należy niewątpliwie podejść z lekkim przymrużeniem oka. Jednak ogólny zarys i rady doktora Murphy’ego są moim zdaniem jak najbardziej przydatne. Pomagają spoglądać na świat w bardziej pozytywny sposób i wiarą we własne możliwości. Ten poradnik jednak skłania do takiego bezwzględnego oddania się podświadomości, która wszystko za nas załatwi. Autor nic nie wspomina o ciężkiej pracy jaką należy w to włożyć- tu jednak widzę największy minus tej książki, nie to, że jest niepoparta wystarczającymi dowodami naukowymi. Masz po części rację, że to wygląda na popularnonaukowy bełkot, jednak psychologia to wciąż młoda i niewyjaśniona dziedzina. Ciężko jest przeprowadzić badania, które jasno stwierdzą co działa, a co nie. Potrzeba jest trochę wiary. Ten poradnik odebrany we właściwy sposób (czyli tak jak mówiłem na początku, z dystansem) może jedynie pomóc 😉

  Psychozapiski

  (21 maja 2017 - 17:44)

  Wow! ciekawa książka. Przyjrzę się jej bliżej 🙂

  Places and Plants Blog

  (21 maja 2017 - 20:11)

  Słyszałam już o tej książce, muszę w końcu przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie. W każdym razie jeśli tylko 1/4 miała by się poprawić, to zdecydowanie in plus!

   Patryk Zielonka

   (21 maja 2017 - 20:17)

   Na pewno po przeczytaniu tego tytułu poprawi ci się humor, a i może nabierzesz większej wiary we własne możliwości 🙂

  Patrycja

  (22 maja 2017 - 10:48)

  Ciekawa książka. Kiedyś ją czytałam i zrobiła na mnie spore wrażenie. Dobrze było sobie ją przypomnieć.

  Mirabellka482

  (14 czerwca 2017 - 13:03)

  Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w goglu; odchudzanie przed i po by sasetka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *